ارزيابي توزيع فضايي كيفيت زندگي در محلات شهر سردشت

ارزیابی توزیع فضایی کیفیت زندگی در محلات شهر سردشت

ارزیابی توزیع فضایی کیفیت زندگی در محلات شهر سردشت

کیفیت زندگی نشان دهنده ویژگی های کلی اجتماعی و اقتصادی و محیطی مناطق است و می تواند به عنوان ابزاری قدرتمند برای نظارت بر برنام هریزی توسعه اجتماع به کار رود. در این مقاله ک یفی ت زندگ ی در محلات شهر سردشت با در نظر گرفتن شاخص های اجتماعی، اقتصاد ی، محیط ی و کالبد ی بررسی شده است . روش تحقیق توصیفی – تحلیلی است. به منظور ارزیابی کیفیت زندگی در محلات شهر سردشت از شاخص ها ی عین ی شامل 4 شاخص اصلی (جمعیتی، اجتماعی- اقتصادی- کالبدی- زیست محیطی) و 36 مولفه استفاده شده است.

مطابق آمارهای موجود، نزدیک به نیمی از مردم جهان، ساکن شهرها می باشند و انتظار افزایش آن در دهه های آینده نیز وجود دارد. در حالت کلی این موضوع را می توان ناشی از تلاش مردم برای ارضای نیازهای خود و وجود امکانات مناسب زندگی شهری در شهرها دانست.

همگام با افزایش جمعیت، شهرنشینی و تمرکز صنایع، سرمایه ها، امکانات و خدمات شهری رشد کرده و شهرهای بزرگ به کلان شهرهای کنونی تبدیل شده و مشکلات جبران ناپذیری برای بشر پدید آمده است. به همین دلیل توجه بسیاری از دانشمندان و صاحب نظران به مفهوم کیفیت زندگی معطوف شد تا از این طریق تلاش هایی در راستای ارتقای شرایط زندگی و بهبود بخشیدن به بعد کیفی زندگی بشر صورت گیرد.

 

«« دانلود فایل با لینک مستقیم »»

 

 


 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “ارزیابی توزیع فضایی کیفیت زندگی در محلات شهر سردشت”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید