تحقق توسعه فضايی كالبدی طرح جامع بيجار

تحقق توسعه فضايی كالبدی طرح جامع بيجار
تحقق توسعه فضايی كالبدی طرح جامع بيجار
تحقق توسعه فضايی كالبدی طرح جامع بيجار

تحقق توسعه فضایی کالبدی طرح جامع بیجار

تحقق توسعه فضایی کالبدی طرح جامع بیجار

ارزیابی

ارزیابی از نظر لغوی به معنای تعیین ارزش است و در تعریف مفهومی عبارت است از فرایند شناخت اهمیت یا ارزش گذاری فعالیت هایی که در زمینه برنامه های توسعه یا مشی معین انجام مىگیرد. منظور از آن تعیین کارایی اقدامات انجام گرفته برای اجرا، کفایت منابع به کار رفته و همچنین پایداری و اثر بخشی آن هاست. ارزیابی به جنبه های گوناگون یک برنامه و همچنین ابعاد مرتبط یک طرح مى پردازد و از نظر موضوع به ارزیابی کالبدی ، ارزیابی اجتماعی و اقتصادی و دیگر ارزیابی ها قابل تفکیک است. همچنین ارزیابی فرایند تجزیه و تحلیل برنامه ها، پروژه ها و راه حل های اجرایی ،  بررسی و تحلیل میزان موفقیت و عدم موفقیت آن هاست

طرح جامع

طرح جامع طرحی است که برای تعیین و بازنگری ساختار شهر، تبیین گرایش های توسعه، مشخص کردن اهداف کلی رشد و ترقی جامعه، به منظور حفظ و ترفیع بهداشت، آموزش و رفاه عمومی، سیاست ها و پیشنهاد هایی را ارائه کرده و در جهت اجرای آن ها استاندارد ها و ضوابطی را تدوین می کند.

شهر بیجار

شهر بیجار یکی از قدیمی ترین شهرهای استان کردستان است. اولین طرح توسعه شهری برای این شهر که نوعی طرح گذربندی بود، در سال 1337 توسط مهندسان آمریکایی به زبان انگلیسی تهیه شد. اما این طرح به صورت کامل به مرحله اجرا نرسید. بعد از انقلاب اسلامی، اولین طرح جامع شهر بیجار در سال 1363 تهیه شد. این طرح هم به دلایل متعدد سیاسی – اقتصادی و به ویژه نارسایی آمار و اطلاعات تصویب نشد. پس از آن، طرح جامع شهر بیجار در سال 1371 پس از طی مراحل قانونی برای اولین طرح به تصویب رسید.

مقاله ارزیابی تحقق پذیری مؤلفه های توسعه فضایی- کالبدی طرح جامع شهر بیجار می باشد همچنین برای دریافت رایگان فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشن، اخبار شهرسازی ایران، و مقالات رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

 

««دانلود فایل با لینک مستقیم»»

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تحقق توسعه فضایی کالبدی طرح جامع بیجار”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید