تحلیل فضایی جرایم خشونت آمیز کرمانشاه

تحلیل فضایی جرایم خشونت آمیز کرمانشاه به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز
تحلیل فضایی جرایم خشونت آمیز کرمانشاه به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز
تحلیل فضایی جرایم خشونت آمیز کرمانشاه به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز

تحلیل فضایی جرایم خشونت آمیز کرمانشاه

تحلیل فضایی جرایم خشونت آمیز کرمانشاه

یکی از مهمترین متغیرهایی که زمینه برای جرم بسیار مؤثر باشد

یکی از مهم ترین متغیرهایی که به لحاظ جامعه شناختی میتواند در فراهم کردن زمینه برای جرم بسیار مؤثر باشد نابرابری اجتماعی است. پیش فرض ابتدایی این پژوهش این است که نابرابری اجتماعی و توزیع فضایی نابرابر به لحاظ اجتماعی در شهر کرمانشاه بستر مناسبی را برای شکل گیری شدید برخی از جرایم شهری مهیا ساخته است. بسیاری از مطالعات تجربی، که رابطه بین نابرابری و جرم را بررسی کرده اند، به رابطه مثبت بین نابرابری و نرخ جرم اذعان داشته اند

نابرابری و جرم در رویکرد واقع گرایی چپ نو

در دهه 1155 شاخه جدیدی در جرمشناسی به وجود آمد که تحت عنوان واقع گرایی چپ نو شناخته می شود. این مکتب برخی از اندیشه های نومارکسیستی جرم شناسان نوین را پذیرفت اما سعی کرد از ایده آلیست های چپ فاصله بگیرد چرا که آن ها کجروی را رمانتیزه میکردند و ترس واقعی از جنایت را که اکثر مردم احساس میکردند نادیده میگرفتند. تا مدت ها بسیاری از جرم شناسان اهمیت بالارفتن آمارهای رسمی جرم را دستکم میگرفتند. آن ها درصدد نشاندادن این مطلب بودند که رسانه ها جنجال غیر ضروری و بیهود های درباره این مسئله به راه انداخته اند یا استدلال میکردند که اکثر جرایم در واقع شکل تغییر ظاهر داده اعتراض علیه نابرابری است. 

نابرابری و جرم در نظریه شاو و مک کی

شاو  و مککی  براساس کار های پارک و برگس در حوزه شهرنشینی نرخ بزهکاری نوجوانان را در شهر شیکاگو نقشه برداری کردند. آن ها از این نقشه ها نتیجه گرفتند که نرخ بزهکاری در مرکز شهر، که در آن نواحی مسکونی به وسیله صنعت احاطه شده بود، بالا است. این میزان وقتی از مرکز به طرف پیرامون حرکت میکند کم میشود. این الگو برخلاف دگرگونی کامل قومی طی دهه ها ثابت مانده است. شاو و مککی استدلال میکنند که رشد شهر، به ویژه در تجارت و صنعت، محله های مسکونی را مورد هجوم قرار داده و بی سازمانی اجتماعی و شکستن کنترل اجتماعی را در پی داشته است.

مقاله تحلیل فضایی اجتماعی جرایم خشونت آمیز در شهر کرمانشاه همچنین برای دانلود رایگان فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشن و مقالات رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

 

««دانلود فایل با لینک مستقیم»»

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “تحلیل فضایی جرایم خشونت آمیز کرمانشاه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید