دانلود ترجمه کامل شهر چیست

دانلود ترجمه کامل شهر چیست لوئیس مامفورد به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز
دانلود ترجمه کامل شهر چیست لوئیس مامفورد به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز
دانلود ترجمه کامل شهر چیست لوئیس مامفورد به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز

دانلود ترجمه کامل شهر چیست

دانلود ترجمه کامل شهر چیست

شهر، مکانی با تراکم بالای جمعیت و مرکزیت سیاسی، اداری و تاریخی است که در آن، فعالیت اصلی مردم، غیر کشاورزی است و دارای مختصات شهری بوده که از طریق دولتی محلی، اداره می شود. آسمونی در این مقاله مطالب جالبی در مورد شهر را برای شما عزیزان منتشر می کند.

در تعریف شهر اتفاق نظری وجود ندارد و در تعاریف بیان شده بر مواردی نظیر تعداد جمعیت، نوع فعالیت های اقتصادی، حوزه اداری و موارد دیگری اشاره شده است لیکن در بعد جهانی برای شناخت شهر از روستا بیشتر بر تعداد جمعیت تاکید شده است..

با توجه به کم وکاستیهای مربوط به تعاریف شهر، تاکید بر نقش شهر (نوع کارکرد) بهتر ما را در شناخت شهر و تمایز قائل شدن بین آن و روستا هدایت می کند. بدین معنی که در شهر ها نقشهایی وجود دارد که روستاها فاقد آن هستند. بنابراین در شناخت شهر به دو کارکرد بیشتر توجه می شود؛ یکی اینکه شهرها کارکرد غیر کشاورزی دارند و دوم اینکه اغلب شهر ها به تولید کالا و بیش از آن به مبادله کالا می پردازند؛ یعنی اینکه فعالیت های غیر کشاورزی بر اقتصاد شهر غلبه دارد..

با توجه به موارد ذکر شده، در برخی کشورها در شناخت شهر از روستا کارکردهای اقتصادی به همراه میزان جمعیت اساس کار قرار می گیرد. بنابراین تاکید بر یک عامل در شناخت شهر کفایت نمیکند..

در طول تاریخ شناخت شهر از طریق کارکرد آن از اعتبار سیاسی و حکومتی برخوردار بوده است بویژه که از ابتدای پیدایش شهرها، شهر با نقشهای اداری-سیاسی و مذهبی شناخته می شد بنابراین اولین شهرها دارای نقش اداری-سیاسی بوده اند. لیکن امروز، شهرها دارای کارکردهای متنوعی بویژه کارکردهای اقتصادی-صنعتی و خدماتی-خدمات رسانی می باشند..

لوئیس مامفورد (1895-1990) که به عنوان آخرین و بهترین روشنفکر عمومی شناخته شد. با اولین کتابش در سال 1992 شروع می کند و مداوم در طول زندگی حرفه ایش انتشار برخی از 25 حجم نفوذ را می بیند. مومفورد مشارکت های سیگنال را برای فلسفه سیاسی، ادبیات و فرهنگ تاریخی اروپا، تاریخ تکنولوژی و برجسته اروپا، تاریخ شهرها و تمرین طراحی شهری ساخت.دانلود ترجمه کامل شهر چیست

 

مامفورد تجربه ی شهری را مانند یک جز جدایی ناپذیر در گسترش فرهنگ بشری و هویت شهری دید . او همواره استدلال می کرد که طراحی فیزیکی شهر و عملکرد های اقتصادیشان حاکی از زمان گذشته برای ارتباطشان ، محیط زیست طبیعی و ارزش های معنوی بشریت بودند. مامفورد به این اصول برای نقد معماری اش، برای مجله ی نیویورک در سال 1950، برای کارش با انجمن برنامه ریزی منطقه ای آمریکا و برای مبارزات انتخاباتی بر علیه طرح ساخت یک بزرگراه از طریق میدان واشنگتن در دهکده ی گرینویچ نیویورک در سال 1950 و در تمام طول عمرش از ایده آل های گاردن سیتی ابنذر هاوارد دفاع می کند.دانلود ترجمه کامل شهر چیست

فایل کامل را دانلود کنید

 

 

«« دانلود فایل با لینک مستقیم »»

 

 


 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دانلود ترجمه کامل شهر چیست”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید