دریافت سفته از متقاضیان مسکن مهر ممنوع

دریافت سفته از متقاضیان مسکن مهر ممنوع
دریافت سفته از متقاضیان مسکن مهر ممنوع
دریافت سفته از متقاضیان مسکن مهر ممنوع

دریافت سفته از متقاضیان مسکن مهر ممنوع

دریافت سفته از متقاضیان مسکن مهر ممنوع

دریافت سفته از متقاضیان مسکن مهر ممنوع است/ مردم وجهی به حساب پیمانکاران واریز نکنند

مدیرعامل شرکت عمران پرند

مدیر عامل شرکت عمران پرند با تاکید بر این‌که مطالبه و دریافت سفته از متقاضیان مسکن مهر توسط پیمانکاران این طرح ممنوع است، گفت: مردم تحت هیچ شرایطی نباید به حساب پیمانکاران وجهی واریز کنند.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از تسنیم محسن وطن‌خواهی اظهار کرد: زمانی که با هسای سابق (صدار نور کنونی) و کیسون برای مسکن مهر پرند قرارداد امضا شد، برای تعدادی از واحدهای این طرح قائم مقامی به این شرکت‌ ها واگذار شد.

وی ادامه داد: یعنی این‌ که فروش واحد ها بر عهده این شرکت‌ ها باشد. بر اساس شرایطی که با متقاضی هماهنگ می‌ شود بخشی از آورده را از آن ها مطالبه می‌ کنند.

وی تصریح کرد:‌ مثلا برای هسا (سابق) حدود ۸۰۰ واحد و در کیسون ۱۰۰۰ واحد. این‌ که برخی متقاضیان می‌ گویند شرکت‌ ها از آن ها پول می‌ خواهند احتمالا بر اساس مجوز قائم مقامی بوده و متقاضی نزد شرکت عمران پرند ثبت‌ نامی ندارد.

وطن‌ خواهی تاکید کرد:‌متقاضی که در شرکت عمران ثبت‌ نام کرده، مبالغ دریافتی از او استاندارد بوده و به حساب دولت (عمومی) واریز می‌ شود و دوباره به حساب پیمکانکار بر می‌ گردد به محض این‌که فعالیت داشته باشند.

مدیر عامل شرکت عمران پرند بیان کرد: برخی پیمانکاران برای موارد کوچکی مانند مالیات بر ارزش افزوده که نباید آن را در مسکن مهر پرداخت کنند، از مردم سفته یا چک با مبالغی بین یک تا ۱.۵ میلیون تومان می‌ گیرند. به مردم هم می گویند چون راهی نداریم از شما چک و سفته می‌گیریم، این اتفاق ممنوع است و نباید از سوی پیمانکاران انجام شود.

وطن‌خواهی ادامه داد: چنانچه شرکت صدرا نور (جایگزین هسا در مسکن مهر پرند) پول اضافه‌ای برای این منظور درخواست کرده به واسطه مجوز قائم مقامی بوده است. یعنی این‌ که ثبت‌نام دولتی در سال‌های قبل انجام نشده، ثبت‌نامه جدید بوده و خارج از استاندارد های مسکن مهر است.

وی تاکید کرد: در هر صورت متقاضیان مسکن مهر به هیچ عنوان نباید وجهی به حساب پیمانکاران واریز کنند و شرکت عمران پرند روی این مسئله کنترل و نظارت دارد.

برای دریافت رایگان فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشنف اخبار شهرسازی ایران و مقالاتی در رابطه با رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “دریافت سفته از متقاضیان مسکن مهر ممنوع”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید