شهر های هوشمند ریل پایه

شهر های هوشمند ریل پایه
شهر های هوشمند ریل پایه
شهر های هوشمند ریل پایه

شهر های هوشمند ریل پایه

شهر های هوشمند ریل پایه

شهر های هوشمند

شهر های هوشمند ؛ آینده شهرها تشکیل می دهد که تمام عرصه های اداره شهر را در بر می گیرد.

مقامات شهر سنت پطرزبورگ، تصمیم گرفته اند از نمونه شهرهای دوبلین، بارسلون، اوسلو، مونپِله و استکهلم استفاده کنند و با ایجاد فضای واحد اطلاعاتی و راه اندازی شهر هوشمند که تمام عرصه های اداره شهر را در بر می گیرد ، مانند استکهلم که موجب 20 درصد کاهش ترافیک در مرکز شهر شده است ، به دستاوردهای مهمی در بخش حمل و نقل و کاهش آلودگی هوا برسند.
یلنا اولیانووا، معاون رئیس کمیسیون راه اندازی « شهر هوشمند» و رئیس کمیته سیاست اقتصادی و برنامه ریزی استراتژیک سنت پطرزبورگ گفته است که هم اکنون بخش های متفاوت این پروژه در شهر پیاده می شود.

مجموعه برنامه «شهر امن»، «نقشه واحد سنت پطرزبورگ» اجرا می شود و سیستم جدید مدیریت وسایل نقلیه شهری و حومه نیز با روش ریل پایه ایجاد می شود.
لئونید آگافونوف مدیرعامل شرکت فناوری عالی سنت پطرزبورگ «SMART Distribution» می گوید: وجه تمایز «شهر هوشمند» برای سنت پطرزبورگ این است که ارزش های تاریخی، تعداد بسیار زیادی از یادبودها و موزه های شهر در حفاظت کامل قرار گرفته است و صرفا نیاز به نظارت دائمی دارند.

از دیگر برنامه های « شهر هوشمند»، بهبود وضعیت ترافیک و محیط زیست، کاهش سطح سر و صدا و کاهش پخش گازهای مضر است. یکی دیگر از ضمیمه های این شهر، ایجاد فناوری های نو- توریسم است.
« شهر هوشمند» می تواند اطلاعاتی به مراتب بیشتر از زمان حاضر، در اختیار گردشگران بگذارد و آن ها را مختص به هر شخص تنظیم کند و گردشگران می توانند از خدمات راهنماهای صوتی – بصری استفاده کنند.

سایت رسمی کودک سازمان ملل متحد (یونیسف) به نقل از آنتونی لیک، مدیر اجرایی یونیسف آورده است: امروز در کل جهان، 300 میلیون کودک در مناطقی با آلودگی هوای سطح بالا زندگی می کنند و تقریبا 2 میلیارد کودک در مناطقی به سر می برند که سطح آلودگی هوا با حداقل استانداردهای کیفیت هوا که در سازمان بهداشت جهانی ثبت شده است، مطابقت ندارد.
او همچنین تاکید می کند: آلودگی هوا، عامل قابل توجهی است که هر ساله باعث مرگ 600 هزار کودک کمتر از 5 سال می شود و هر روز نیز زندگی آینده میلیون ها کودک را تهدید می کند.

هوا را برای کودکان پاکیزه سازیم

این تحقیقات با نام ” هوا را برای کودکان پاکیزه سازیم”، عکس هایی را با کمک ماهواره ها ثبت کرده است که برای اولین بار این مشکلات به طور گسترده نشان داده و مناطقی را ذکر می کند که آلودگی شدید تر است.
بنا بر گزارش روابط عمومی شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ، بر اساس اطلاعات این سازمان اکثر کودکانی که از آلودگی هوا رنج می برند در کشورهای جنوب آسیا و آفریقا قرار دارند.

همچنین مطابق با نتیجه تحقیقات سازمان بهداشت جهانی، 92 درصد ساکنان زمین هوای آلوده استشمام می کنند و این آلودگی بشکل خطرناکی بر وضعیت اقتصادی و کیفیت زندگی مردم نیز در حال تاثیر گذاری است.
حال با این توضیحات و ارائه گزارش از سازمان بهداشت جهانی، تنها راه برون رفت کشور ما ایران و دیگر کشور های پر جمعیت از این همه معضلات ، استفاده از خطوط ریلی جهت تردد در مسیرهای مختلف درون شهری و برون شهری است و این میسر نمی شود مگر به مدد بسط زیر ساخت های ریلی و ایجاد ریل پایه در کلان شهرها به نحوی که همزمان با این گسترش راه آهن چون چند دهه پیش بتواند صدای سوت خود را در اقصی نقاط جهان به صدا در آورد و مردم این اسب آهنی کم خطر را، جایگزین هر نوع وسیله نقلیه دیگر کنند.

برای دانلود رایگان فیلم های آموزشی، مستند، اخبار شهرسازی ایران، انیمیشن و مقالات رشته های معماری، عمران، شهرسازی و دیگر رشته ها نیز گذاشته شده است.

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “شهر های هوشمند ریل پایه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 15 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید