طرح توسعه و عمران شهر طرقبه

طرح توسعه و عمران شهر طرقبه

طرح توسعه و عمران شهر طرقبه

رویکرد برنامهریزی راهبردی امروزه تقریبا دًر تمامی کشورهای جهان برای تهیه طرحهای توسعه شهری مورد استفاده قرار میگیرد. اینگونه برنامهریزی جایگاه جداگانهای برای اهداف کالبدی قائل نیست و این اهداف را مکمل اهداف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی میداند و خواهان تلفیق آنها با یکدیگر است. توجه خاص به اهداف توسعه پایدار در سطوح محیطی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی و نیز تأکید بر انعطافپذیری، تحققپذیری و اصلاحپذیری اهداف، روشها و پیشنهادات برنامه، از دیگر خصوصیات اینگونه برنامهریزی هستند.

برنامه ریزی راهبردی با توجه به ماهیت پیچیده و پویای شهر، فرآیند خود را بر پایه شناخت محدود و معتبر از امکانات واقعی استوار میکند و روند تصمیمگیری به جای تعیین تکلف قطعی و نهایی، در راستای هدایت و اصلاح روندهای واقعی بهصورت گام به گام و تدریجی، انجام میپدیرد. این نوع برنامهریزی یک روش منظم از اعمالی است که هستی یک سیستم (شهر، جامعه و ….) در حال فعالیت و گرایشهای عمده درون آن را هدایت میکند. فرآیند عمومی برنامهریزی در این روش را مفاهیم اصلی مورد استفاده در نمودار زیر ترسیم میکند.

طرح ناحیه مشهد به عنوان یکی از 85 ناحیه کشور، در چارچوب طرح کالبدی ملی ایران انجام شده و در سال 1383 به تصویب شورای عالی معماری و شهرسازی رسیده است. این طرح یکی از طرحهای فرادست طرح جامع طرقبه شناخته میشود.

 

 

«« دانلود فایل با لینک مستقیم »»

 

 

 


 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “طرح توسعه و عمران شهر طرقبه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 17 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید