طرح جامع تحول مالي تايلند

طرح جامع تحول مالي تايلند
طرح جامع تحول مالي تايلند
طرح جامع تحول مالي تايلند

طرح جامع تحول مالی تایلند

طرح جامع تحول مالی تایلند

تایلند

تایلند با جمعیتی حدود ۶۵ میلیون نفر، یکی از مهم ترین کشورهای خاور دور است که با ۵۱4 هزار کیلومتر مربع حدود یک سوم خاک ایران مساحت دارد. این کشور از دهه ۱۹۷۰ سیاست متنوع سازی اقتصاد و توسعه صنعتی را درپیش گرفت و چندین سال در دوران طلایی به سربرد. طی سال های دهه ۷۰ از توسعه سریع اقتصادی و تجاری برخوردار بود اما توسعه مذکور، منجر به بروز آثار نامطلوب اجتماعی نظیر اختلاف طبقاتی شدید، گسترش فساد و زیان های زیست محیطی گردید.

طرح جامع بخش مالی تایلند

فاز اول طرح تحول بخش مالی تایلند( FSMP I) طی سال های 2004 – 2008 با هدف افزایش کارایی و بهره وری نهادها و مؤسسات مالی، ارتقای ظرفیت مالی و حمایت از مصرف کنندگان اجرا گردید. به دنبال اجرای فاز 1، در سیستم مالی تایلند تغییرات ساختاری قابل ملاحظ های، از جمله شکل گیری شرکت های بزرگ مالی از طریق ادغام نهادهای مالی کوچک و ارتباط با دنیای خارج، تأسیس و شکل گیری بانک های خرده فروشی و شرکت های فرعی  (تابعه) و بهبود در مدیریت عملیاتی و مدیریت ریسک، ایجاد گردید.

اهداف فاز 2 برنامه تحول بخش مالی تایلند

اهداف فاز 2 برنامه تحول بخش مالی، علاوه بر موارد مطرح شده در فاز 1، کامل تر گردیده و شامل رعایت استاندارد های مدیریت ریسک و توسعه ابزارهای آن از طریق اعتبارات، بازار، نقدینگی و ریسک های پرداخت، استفاده از پیشرفت های تکنولوژیکی، تنوع در فراهم آوردن واسطه های مالی فرا ملّی (بخش خارجی) کاهش مطالبات معوق بانکی و هزینه های عملیاتی، افزایش رقابت پذیری پایدار، ایجاد تسهیلات و ابزارهای نوین و ب هکارگیری تجارت الکترونیک جهت ارتباط با دنیای خارج، بهبود زیرساخت های مالی جهت گسترش مبادلات و کارایی نهادهای مالی، وضع قوانین و مقررات مناسب تسهیل کننده جهت رشد اقتصادی و حذف قوانین زائد، جذب منابع نیروی انسانی متخصص در بخش های مالی، ارائه خدمات شفاف و منصفانه، ایجاد سیستم نهادهای مالی قوی و انعطاف پذیر جهت مقاومت در برابر نوسانات ناشی از جهانی شدن و توانایی مقابله با تغییرات ناگهانی و رقابت با نهادهای مالی بین المللی، گسترش بازار سرمایه و افزایش مبادلات تأمین مالی خرد و معرفی متخصصان و عرضه کنندگان خدمات مالی جدید در قالب این سیستم می باشد.

برای دانلود رایگان فیلم های آمورشی، مستند، انیمیشن، اخبار شهرسازی ایران و همچنین مقالاتی در رابطه با رشته های معماری، عمران،شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

 

««دانلود فایل با لینک مستقیم»»

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “طرح جامع تحول مالی تایلند”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید