علل تغيير كاربری اراضی در طرح تفصيلی

علل تغيير كاربری اراضی در طرح تفصيلی
علل تغيير كاربری اراضی در طرح تفصيلی
علل تغيير كاربری اراضی در طرح تفصيلی

علل تغییر کاربری اراضی در طرح تفصیلی

علل تغییر کاربری اراضی در طرح تفصیلی

ناکارآمدی طرح های توسعه شهری

ناکارآمدی طرح های توسعه شهری از جمله طرح های تفصیلی شهرها با واقعیت های موجود در جامعه در قالب پدیده های اجتماعی در شهر ها بروز می کند. یکی از این معضلات تغییرات کاربری اراضی شهرهاست که برخلاف ضوابط و مقررات طرح های تفصیلی به صورت قانونی و غیر قانونی در شهر ها شکل گرفته است. حاصل این تغییرات به وجود آمدن عدم تعادل در خدمات شهری و نزول مستمر کیفیت محیط شهرهاست.

تغییر کاربری

از آنجائی که در طرح های مصوب تفصیلی اراضی برای تأمین سرانه های مورد نیاز شهر در زمینه های فضای سبز، بهداشتی، آموزشی، ورزشی و … در نظر گرفته می شود که از لحاظ اقتصادی دارای ارزش پایین تری نسبت به کاربری های تجاری و مسکونی هستند، به تقاضای مالکین و شهرداری مبنی بر تغییر در کاربری یا ضابطه مصوب طرح های تفصیلی اصطلاحا 

« تغییر کاربری» می گویند.

خدمات شهر

به مجموعه فعالیت هایی اطلاق می شود که جهت سرویس دهی مطلوب به شهروندان در زمینه های رفاهی، بهداشتی، آموزشی و … در شهر ها در نظر گرفته می شود.

درآمد شهرداری ها

منابع تأمین و کسب درآمد های شهرداری ها از اشخاص حقیقی و حقوقی و نحوه وصول آن ها پس از غیر انتفاعی شدن شهرداری در مقابل هزینه های جاری و عمرانی. ضوابط و مقررات: به مجموعه قوانین و  دستورالعمل های شهرسازی و دفترچه اختصاصی و تعریف نحوه اجرای طرح تفصیلی در هر شهر اطلاق می شود که همزمان با تصویب طرح های تفصیلی در مراجع قانونی به تصویب می رسد و جزء لاینفک اینگونه طرح ها هستند

مقاله بررسی علل تغییر کاربری اراضی در طرح های تفصیلی شهری و تأثیر آن بر خدمات شهری مطالعه موردی شهر مرودشت همچنین برای دانلود رایگان رایگان فیلم های آموزشی، مستند، اخبار شهرسازی ایران، انیمیشن و مقالاتی در رابطه با رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

 

««دانلود فایل با لینک مستقیم»»

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “علل تغییر کاربری اراضی در طرح تفصیلی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 19 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید