لزوم بازنگری در تامین مالی پروژه‌ ها

لزوم بازنگری در تامین مالی پروژه‌ ها
لزوم بازنگری در تامین مالی پروژه‌ ها
لزوم بازنگری در تامین مالی پروژه‌ ها

لزوم بازنگری در تامین مالی پروژه‌ ها

لزوم بازنگری در تامین مالی پروژه‌ ها

لزوم بازنگری در تامین مالی پروژه‌ ها/ حذف تصدی‌گری‌ های غیر ضرور بخش دولتی

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با حضور در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران با اشاره بر اینکه باید در نحوه تأمین مالی پروژه‌ها بازنگری شود با پیشنهاد تشکیل کارگروه مشترک با اتاق بازرگانی برای ارائه راهکارهای متنوع سازی منابع مالی بر حذف تصدی‌گری‌های غیر ضرور بخش دولتی تاکید کرد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، محمد اسلامی امروز در صبحانه کاری اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، تصریح کرد: برنامه ششم و اسناد قانونی، تکالیف وزارت راه و شهرسازی را مشخص کرده‌اند و برای جزء به ج‍زء مشکلاتی که نمایندگان بخش خصوصی طرح می کنند قانون تسهیلاتی و راه حل‌هایی پیش بینی شده است که لازم است به آنها عمل شود و هم اکنون وقت “اقدام و عمل” است.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی بیان داشت: مهم رویکردها و استراتژی ها است که اگر در این سنگر سخت، توفیق خدمت داشته باشم هر گونه تصدی گری غیر ضرور دولتی را رها و واگذاری ها را آغاز می کنیم.

وی که در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران سخن می گفت، اضافه کرد: این جلسه یک پیام مشترک دارد. اینکه باید از روابط خشک و مکانیکی با بخش خصوصی فاصله گرفت و باید با برخی روش‌های تعامل با بخش خصوصی پایان یابد زیرا که الگوها تغییر یافته است.

اسلامی با اشاره به اینکه باز مهندسی ساختاری برای چابک سازی و ایجاد پنجره واحد برای ارائه خدمات باید انجام شود؛ تصریح کرد: نیاز به مسکن امری مستمر و پایدار است پس باید برای تعادل بازار مسکن و ساخت برنامه و سیاست مستمر و پایدار داشت و صنعت ساختمان باید به تقاضاهای زایشی متناسب با تغییرات جمعیتی و ساختار اقتصادی پاسخ دهد. در حال حاضر قشر متوسط و کم درآمد جامعه نیاز به مسکن دارند که باید برای تأمین این نیاز، بنابر شرایط استانی و غیر متمرکز عمل کنیم.

وی در ادامه با تاکید بر لزوم اجرای سیاست‌های بهینه سازی مصرف سوخت با نوسازی ناوگان، یادآور شد: توجه به موضوع ترانزیت و تکمیل زنجیره حمل و نقل در کریدورهای کشور از مؤلفه های کمک دهنده به رونق اقتصادی است..

شناخت ظرفیت ها و فرصت‌های مزیت دار

اسلامی اذعان داشت: شناخت ظرفیت ها و فرصت‌های مزیت دار، همچون ایجاد شرکت‌های سهامی عام برای تکمیل پروژه‌ها و مجتمع‌ های گردشگری و خدماتی می تواند منافع مشترکی برای بخش خصوصی و دولتی تعریف کند.

وی ادامه داد: به عنوان نمونه روش ساخت و بهره برداری از فرودگاه‌ ها در کشورهای مختلف به صورت ساخت، اجاره، واگذاری است که باید این موضوع در کشور ما هم انجام شود.

وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی با اشاره به فرصت تاریخی ایران برای استفاده از ظرفیت‌های ترانزیت، تصریح کرد: علاوه بر تکمیل زنجیره حمل و نقل برای تسهیل ترانزیت لازم است تولید بار هم صورت گیرد و سهم خودمان را از بازار دنیا افزایش دهیم.

اسلامی توضیح داد: تحول گرایی و دگرگونی دیدگاه‌ها باید صورت گیرد و جوانگرایی و ایجاد فرصت‌های خلاقانه باید مد نظر باشد.

وی در پایان سخنانش با اشاره به اینکه باید برای افزایش ارزش پول ملی نهایت تلاش و کوشش خود را داشته باشیم زیرا این بخشی از هویت ملی ما است بر مودت، صمیمیت و اقدام به همراه عمل برای تقویت اقتصاد کشور تاکید کرد.

برای دانلود رایگان فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشن، اخبار شهرسازی ایران و مقالاتی در رابطه با رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “لزوم بازنگری در تامین مالی پروژه‌ ها”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید