مدلسازی رشد شهری بجنورد با کمک RS

مدلسازی رشد شهری بجنورد با کمک RS به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز
مدلسازی رشد شهری بجنورد با کمک RS به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز
مدلسازی رشد شهری بجنورد با کمک RS به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز

مدلسازی رشد شهری بجنورد با کمک RS

مدلسازی رشد شهری بجنورد با کمک RS

رشد شهری

رشد شهری تصادفی و بی برنامه ی مناطق شهری، تغییر کاربری و پوشش زمین در بسیاری از کلان شهرهای دنیا بخصوص درکشورهای در حال توسعه را به دنبال دارد که ایران نیز از این موضوع مستثنی نمیباشد. اولین اقدام جهت بررسی مسائل ناشی از تغییرات کاربری، مطالعه فرایند توسعه شهری و درک دینامیک فضایی زمانی استفاده از اراضی شهری و سپس اتخاذ استراتژی های مناسب مدیریتی جهت دستیابی به – توسعه پایدار شهری است

مدلسازی تغییرات زمین

مدلسازی تغییرات زمین یکی از روشهای تلفیقی است که تاکنون توسط محققین زیادی جهت مدلسازی تغییرات کاربری اراضی با تلفیق معیارهای اقتصادی اجتماعی مورد استفاده قرار گرفته است.

کاربری اراضی

کاربری اراضی به معنی استفاده از امکانات طبیعی موجود بر حسب نیازهای انسانی است. این استفاده، ممکن است منطبق بر استعداد اراضی و به شیوه های علمی یا به روش سنتی و احتمالاً تخریب کننده اراضی باشد. در عین حال ساختارها و فرایند های موجود در محیط زیست را ممکن است تغییر دهد. به عبارتی دیگر کاربری اراضی به نوع فعالیت انسان بر سطح زمین اطلاق میگردد، مانند مناطق مسکونی، تجاری، صنعتی و غیره

شبکه عصبی مارکوف

یکی از قابل توجه ترین روش های مورد استفاده در زمینه طبقه بندی کاربری اراضی با استفاده از داده های سنجش از دور، روش شبکه عصبی مصنوعی پرسپترون چند لایه است. در این پژوهش از شبکه عصبی به دلیل توانایی آن در مدلسازی روابط پیچیده بین متغیرها استفاده گردید. از جمله قابلیت های مدل شبکه عصبی سازگاری آسان با انواع گوناگون داده ها، قابلیت مدیریت داده های مکانی چند منبعی وابسته نبودن به پارامترهای آماری  داده های آموزشی توزیع آزاد است.

مقاله مدلسازی رشد شهری بجنورد با استفاده از داده های سنجش از دور(بر اساس شبکه عصبی مارکوف و مدلساز تغییرات زمین) همچنین برای دانلود رایگان فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشن و مقالات رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

 

««دانلود فایل با لینک مستقیم»»

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مدلسازی رشد شهری بجنورد با کمک RS”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید