مدل مفهومی از برنامه ریزی و مدیریت شهری

مدل مفهومی از برنامه ریزی و مدیریت شهری
مدل مفهومی از برنامه ریزی و مدیریت شهری
مدل مفهومی از برنامه ریزی و مدیریت شهری

مدل مفهومی از برنامه ریزی و مدیریت شهری

مدل مفهومی از برنامه ریزی و مدیریت شهری

تاب آوری شهر ها

آنچه امروز در مبحث مدیریت شهر های جهان مطرح می گردد، تاب آوری شهر ها است که از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا می تواند حیات و دوام یک شهر را به راحتی تحت تاثیر قرار دهد. وصول به کارکرد و توانمندی بیشتر در شهر ها به گونه ای که بتوانند در کمترین زمان پاسخگوی بحران های پیش آمده شوند و بهترین عکس العمل را نشان دهند، مبحثی است که میتواند پلی میان مباحث تاب آوری شهری و مدیریت شهری رقم زند.

مفهوم تاب آوری

در صورتی که اعتقاد داشته باشیم آینده نامعلوم است، بنابراین توانایی سیستم های جهانی و محلی حیات (مانند سیستم های غذایی، انرژی و غیره) برای ادامه کار و تامین خدمات به مسئله ای بسیار ضروری و مهم تبدیل میشود

هولینگ به عنوان اولین فردی که به تعریف تاب آوری از منظر اکولوژیکی پرداخته است، بر این عقیده است که تاب آوری «ماندگاری روابط درونی سیستم و همچنین توانایی این سیستم ها در جذب تغییرات مربوط به متغیر های حالتی، متغیر های محرک و پارامتر ها است در حالی که همچنان مقاوم است.

تاب آوری شهری

توانایی و ایستادگی شهر و یا سیستم شهری در برابر استرس ها و شوک های وارد شده. 

شهر تاب آور، شهری است که از بهبود تاب آوری در ادارات، زیرساخت ها، و زندگی اجتماعی و اقتصادی خود حمایت می کند؛ این شهر ها میزان آسیب پذیری را کم کرده و در برابر تغییرات اقتصادی، اجتماعی و محیطی عکس العملی خلاقانه ارائه می دهند تا پایداری بلند مدت را افزایش دهند.

مقاله تاب آوری شهری: ارائه مدلی مفهومی از برنامه ریزی و مدیریت شهری می باشد همچنین برای دانلود رایگان فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشن، اخبار شهرسازی ایران و مقالاتی در رابطه با رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

 

««دانلود فایل با لینک مستقیم»»

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مدل مفهومی از برنامه ریزی و مدیریت شهری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید