مشکلات آینده محیط زیست تهران

مشکلات آینده محیط زیست تهران
مشکلات آینده محیط زیست تهران
مشکلات آینده محیط زیست تهران

مشکلات آینده محیط زیست تهران

مشکلات آینده محیط زیست تهران

جایگاه محیط زیست در برنامه هاى توسعه تهران

به طور معمول در برنامه هاى توسعه به مقوله محیط زیست در حد قابل قبول پرداخته شده است. حتى در طرح جامع جدید تهران نیز نکات ارزشمندى در حوزه محیط زیست تهران لحاظ شده است، اما مشکل همیشه در اجراست. به گونه اى که موارد مطرح شده در طرح ها و برنامه ها به اجرا در نمى آید. به عنوان مثال در طرح هاى جامع معمولاً سقف جمعیتى براى شهر در نظر گرفته مى شود اما هنگامى که مجوز بر جسازى فراتر از طرح داده مى شود، یا وقتى تراکم فروشى صورت مى گیرد و به طور کلى اقداماتى که جاذب جمعیت است انجام مى شود گویاى این حقیقت است که به برنامه ها بى توجه هستیم.

بارگذارى بیش از ظرفیت محیط

نکته قابل توجه در بحث محیط زیست، ظرفیت پذیرش محیط است. 1 درصد مساحت کشور (استان / مه مترین مسئله این است که آیا 2 تهران) ظرفیت پذیرش 20 درصد جمعیت کل کشور را دارد؟ در حالى که اکنون 35 درصد صنعت کشور و 85 درصد امور بیمه اى و بانکى در شهر تهران مستقر است، آیا این تمرکز مطابق ظرفیت این بخش از سرزمین ایران است یا نه؟ مشکل اساسى شهر تهران در عدم توزیع مناسب فعالیت و جمعیت است. وقتى کلیه فعالیت ها در تهران متمرکز مى شود هم به تهران ظلم شده است که بیش از ظرفیت محیط بارگذارى کرد هایم و هم به سایر شهرهاى ایران که از صنعت و فعالی تهایى محروم مانده که مى توانسته در آنجا صورت پذیرد. در کشور هاى توسعه یافته ابر شهر نداریم بلکه تمام شهرهاى ی; سرزمین به ی; میزان توسعه یافته اند.

هزینه واقعى زندگى در تهران

کسى که در تهران زندگى مى کند باید هزینه زندگى در تهران را بپردازد؛ همان گونه که اگر ما در ی; برج مناطق شمالى تهران زندگى کنیم هزینه شارژ ساختمان را مى پردازیم، براى زندگى در این شهر نیز باید عوارض واقعى آن را بپردازیم. تاکنون عوارض ناچیزى دریافت مى شد که هزینه واقعى سکونت در تهران نیست.

برای دریافت رایگان فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشن، اخبار شهرسازی ایران و مقالاتی در رابطه با رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

 

««دانلود فایل با لینک مستقیم»»

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مشکلات آینده محیط زیست تهران”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − 10 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید