مقاله توسعه تور هاي گردشگري پياده

مقاله توسعه تور هاي گردشگري پياده به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز
مقاله توسعه تور هاي گردشگري پياده به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز
مقاله توسعه تور هاي گردشگري پياده به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز

مقاله توسعه تور های گردشگری پیاده

مقاله توسعه تور های گردشگری پیاده

تور گردشگری پیاده

که نوعی از “گردشگری فرهنگی” به حساب می آید، روشی است که به تحقق” گردشگری پایدار” کمک میکند. اما این نوع گردشگری به رغم گسترشی که در مناطق شهری توریست پذیر دنیا داشته، در ایران کمتر مورد توجه است و آن چه به عنوان تور گردشگری پیاده در کشور ما معرفی شده محدود به سفر های پیاده گردشگری یا راه پیمایی های خارج از محیط شهری است.

گشت های پیاده

“گشت های پیاده” یکی از ارزشمند ترین روش ها برای درک و شناخت محیط است. مشاهده مکان ها موجب کسب اطلاعات جدید می شود و از بین نیازهای مختلف گردشگران (نظیر آرامش، آسایش، هیجان، تنوع و کشف) بیشتر به نیاز”کشف” پاسخ می دهد و از این جهت جذابیت زیادی دارد. گشت های پیاده، مانند گشت های سواره دارای برنامه، راهنما، مبدا و مقصد مشخص هستند، اما و یژگی مهم آن ها استفاده نکردن از خودرو و پیاده روی است. به همین دلیل در نقاطی از شهر به اجرا در می آیند که دارای تراکم مطلوبی از جاذبه های فرهنگی، تاریخی، اجتماعی، معمارانه و شهرسازانه هستند. “گشت های پیاده”، می تواند”موضوعی” یا “موضعی” باشد، به طور مستقل انجام شده یا در ترکیب با یک گشت اتوبوسی یا دریایی باشد، در سطح یک شهر برنامه ریزی، یا برای یک محله تدارک دیده شود.

تور های پیاده موضوعی

بعضی از تورهای پیاده “موضوعی” هستند و بازدیدکنندگان را به بررسی سوژه ای خاص در خلال پیاده روی ترغیب میک‌نند ، لذا این تورها خود را به بازدید از محدوده ای خاص مقید نمی کنند و در جستجوی موضوع تور ، بازدید کننده را به مسیر های مختلف می کشانند . از جمله این تور ها می توان به گشت پیاده ” معماری برکلی ” اشاره کرد که به وسیله موسسه میراث معماری برکلی برگزار می شود

برای دانلود رایگان فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشن و مقالات رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

 

««دانلود فایل با لینک مستقیم»»

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مقاله توسعه تور های گردشگری پیاده”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − پنج =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید