مقاله لزوم تحول مديريت شهری در ايران

مقاله لزوم تحول مديريت شهری در ايران
مقاله لزوم تحول مديريت شهری در ايران
مقاله لزوم تحول مديريت شهری در ايران

مقاله لزوم تحول مدیریت شهری در ایران

مقاله لزوم تحول مدیریت شهری در ایران

شهر

شهر به عنوان یک منبع توسعه مطرح است و جایگاه مدیریت شهری در روند توسعه شهر و بهبود سکونتگاه های شهری نقش بسیار مهم و تعیین کننده دارد. از دیدگاه دیگر ، می توان مدیریت شهری را در مسیر یک توسعه قانونمند و پایدار مورد توجه قرار داد.

مدیریت شهری

مدیریت، روش دستیابی به اهدافی است که برای یک سازمان در نظر گرفته می شود و وظایفی است که بر عهده مدیر گذارده می شود . مدیریت به معنای برنامه ریزی ،سازماندهی، نظارت و ایجاد انگیزش است.چنان چه شهر به مثابه یک سازمان قلمداد گردد لازم است که در رأس آن و به منظور اداره امور شهر از فنی استفاده گردد که مدیریت شهری نام دارد.

مدیریت شهری باید برای شهر ، برنامه ریزی هایی را به انجام برساند فعالیت های شهری را سازمان دهد و بر فعالیت های انجام شده نظارت کند و حتی برای انجام بهینه امور ، انگیزش ایجاد نماید.

مهم ترین هدف مدیریت شهری

مهم ترین هدف مدیریت شهری را می توان در ارتقای شرایط کار و زندگی جمعیت ساکن در قالب اقشار و گروه های مختلف اجتماعی و اقتصادی و حفاظت از حقوق شهروندان ، تشویق به توسعه اقتصادی و اجتماعی پایدار و حفاظت از محیط کالبدی دانست.بنابر این، هنگامی که شهر ، دارای مشکلات و نارسایی هایی در چرخه امور خود بود و از مشکلات بهداشت شهری و آلودگی های محیطی برخوردار و از اقسام آسیب های اجتماعی رنج می برد و بحران هایی همچون مسکن، نقض در ظرفیت کافی تأسیسات عمومی ، بیکاری ، کمی درآمد ، زاغه نشینی، مشتقات اجتماعی، رشد خودروی شهری و بی هویتی در شکل گیری بافت ها و و ساختمان ها را تجربه می کرد می توان به این نتیجه رسید که مدیریت شهری آن در تنگنا و نارسایی به سر می برد .

برای دانلود رایگان مقالات رشته های معماری، عمران، شهرسازی، اخبار شهرسازی ایران و جهان،مستند، انیمیشن و فیلم آموزشی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

 

««دانلود فایل با لینک مستقیم»»

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مقاله لزوم تحول مدیریت شهری در ایران”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + 19 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید