مقاله نظام اطلاعات مديريت شهري

مقاله نظام اطلاعات مديريت شهري به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز
مقاله نظام اطلاعات مديريت شهري به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز
مقاله نظام اطلاعات مديريت شهري به صورت رایگان - ایرانیان شهرساز

مقاله نظام اطلاعات مدیریت شهری

مقاله نظام اطلاعات مدیریت شهری

مقاله نظام اطلاعات مدیریت شهری بررسی موردی: سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) شهر بابلسر

تجزیه و تحلیل نقش IT

تجزیه و تحلیل نقش IT را بر روی زیر ساخت های فعالیت های اقتصادی به علت کمبود مورد های پژوهشی تجربی و نیز به علت ماهیت پیشگویانه فراینده ای مرتبط با نشر IT دارای 

عدم قطعیت است . بدین لحاظ هیچ کس نمی داند که فناوری های ارتباطات و اطلاعات چه تاثیری بر مردم و نهاد های استفاد ه کننده از فضا خواهد داشت.

نظام اطلاعات مدیریت شهری در سطح کلان

شهروندان اگر چه از لحاظ صنعت شهر نشینی یکسان هستند ولی از جنبه های بسیار دیگر بخصوص زمینه های اجتماعی و اقتصاد ی دارای تفاوت های بسیاری هستند که این شباهت ها و تفاوت ها باعث پدید آمدن مشترکات و تمایزاتی در مدیریت شهر های مختلف می شود که می توان با شناخت این عوامل و تقسیم بندی شهر های مختلف از این جهات، عملکرد شهرداری های مختلف را بررسی کرده و با پی بردن به نقایص احتمالی در جهت رفع آن ها اقدام نمود.

نظام اطلاعات مدیریت شهری در سطح خرد

شهرداری ها به عنوا ن متولیان اصلی اداره شهر ها در کشور، برای هر گونه برنامه ریزی و تصمیم گیری در زمینه مسائل شهری نیاز به اطلاعات مختلفی از ابعاد گوناگون دارند. از جمله مهمترین این اطلاعات می توان به اطلاعات لازم در زمینه جمعیت ، آداب و رسوم ، علایق، رفتار های اجتماعی و … اشاره داشت .
از آنجایی که عملکرد شهرداری ها بر تک تک افراد اثر دارد و حوزه نفوذ و تأثیر تصمیما ت شهرداری ها به وسعت تمامی شهر هاست و علاوه بر این ، اداره یک شهر بدون همکار ی آحاد شهروندان امکان پذیر نیست، آگاه ساختن شهروندان از اهدا ف، سیاست ها، برنامه ها، تصمیمات و … شهرداری ها به منزله تکمیل چرخه ارتباط بین شهرداری ها و شهروندان است و می تواند با جلب مشارکت مردم و افزایش انگیزه آن ها، شهرداری ها را در نیل به اهداف مطلوب یاری بخشد.

مقاله نظام اطلاعات مدیریت شهری بررسی موردی: سامانه اطلاعات جغرافیایی (GIS) شهر بابلسر برای دریافت رایگان فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشن و مقالات در رابطه با رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

 

««دانلود فایل با لینک مستقیم»»

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “مقاله نظام اطلاعات مدیریت شهری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید