نقشه مديريت بحران راه‌ ها تدوين شود

نقشه مديريت بحران راه‌ ها تدوين شود
نقشه مديريت بحران راه‌ ها تدوين شود
نقشه مديريت بحران راه‌ ها تدوين شود

نقشه مدیریت بحران راه‌ ها تدوین شود

نقشه مدیریت بحران راه‌ ها تدوین شود

نقشه مدیریت بحران راه‌ ها تدوین شود/اصفهان جانشین و معین استان تهران در بحران‌ های بزرگ کشور

رئیس کارگروه تخصصی مدیریت بحران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان

رئیس کارگروه تخصصی مدیریت بحران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اصفهان خواستار تدوین نقشه مدیریت بحران راه‌های استان اصفهان برای مقابله با هرگونه بحران و حوادث غیرمترقبه جاده‌ای شد.
به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی به نقل از روابط عمومی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان، مهدی خضری در کارگروه تخصصی مدیریت بحران اداره کل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اصفهان اظهارکرد:‌ آمادگی در بخش راهداری و حمل و نقل جاده ای به عنوان دو مقوله استراتژیک و حساس کشور ضروری است.

وی با اشاره به اینکه اصفهان جانشین و معین استان تهران در مواقع بروز بحران است، ادامه داد: اولین گام برای مدیریت بحران ،داشتن شناخت دقیق و و کامل از ظرفیت ها، نقاط ضعف و قوت است.

خضری خاطرنشان کرد: حوزه راهداری وحمل ونقل جاده ای در همه بحران ها اهمیت ویژه ای دارند، اخلال درعبور مرور مردم و ناوگان حمل و نقل جاده ای علاوه بر ایجاد مشکلات برای مردم استان، خدمت رسانی به مردم را دچار مشکل می کند.

رئیس کارگروه تخصصی مدیریت بحران راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان تاکید کرد: برگزاری مانور های متعدد، ایجاد آمادگی در مجتمع های خدماتی- رفاهی برای مقابله با بحران، تدوین بسته های آموزشی مدیریت بحران برای راهداران و سایر کارشناسان از جمله مسائلی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اصفهان تشکیل اتاق بحران در مواقع بروز بلایای طبیعی یا انسانی را ضروری دانست وافزود: مدیریت صحنه یکی از کلیدی ترین موضوعات در مدیریت بحران به شمار می آید که نیازمند توجه بیشتر است.

نقشه راه های جایگزین راه های شریانی در حال تدوین است

جانشین رئیس کارگروه مدیریت بحران حمل و نقل جاده ای استان اصفهان نیز در این جلسه خواستار توجه ویژه به مقوله مدیریت صحنه بحران شد و افزود: هماهنگ سازی دستگاه های حاضر در صحنه برای کاهش تلفات و جلوگیری از بروز بحران های احتمالی دیگر ضروری است.

فرزاد دادخواه بزرگترین مشکل در هنگام وقوع بحران را عدم دسترسی به اطلاعات دانست و گفت: اطلاعات در سازمان ها نباید قائم به شخص باشد زیرا در نبود آن شخص تصمیم گیری برای مدیران بدون اطلاعات کافی سخت خواهد بود.

دادخواه اضافه کرد: اطلاعات در کارگروه مدیریت بحران باید قائم به اعضا باشد تا درمواقع لزوم همه افراد عضو امکان تصمیم گیری صحیح بر اساس اطلاعات کامل را داشته باشند.

وی اظهار کرد: نقشه راه های جایگزین راه های شریانی استان اصفهان در آینده نزدیک تدوین و در اختیار مسئولین ذی ربط قرار خواهد گرفت.

ضرورت الزام الصاق اطلاعات به بارنامه ناوگان حامل بارهای اسیدی و شیمیایی

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان اصفهان نیز در این جلسه خواستار الزامی شدن الصاق اطلاعات مربوط به اطفا حریق یا پاکسازی به بارنامه ناوگان حامل بارهای اسیدی و شیمیایی کشور شد.

علیرضا جعفری اظهار کرد: تجربه و بررسی حوادث جاده ای نشان می دهد که حساسیت شرکت های حمل ونقل بار باید نسبت به حمل بار های اسیدی و شیمیایی خطرناک افزایش یابد.

وی با بیان اینکه یکی از راه های سریع مهار بحران در واژگونی خودروهای حامل بارهای اسیدی یا شیمیایی دریافت اطلاعات کامل از نوع مواد حمل شده است، افزود: این موضوع باید دربارنامه های ناوگان حمل ونقل بار قید شده و اطلاعات مرتبط با اطفا حریق یا پاکسازی آن نیز توضیح داده شود.

برای دانلود رایگان فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشن، اخبار شهرسازی ایران و مقالات رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نقشه مدیریت بحران راه‌ ها تدوین شود”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید