نقش زنان در ارتقا کیفیت زندگی شهری

نقش زنان در ارتقا کیفیت زندگی شهری
نقش زنان در ارتقا کیفیت زندگی شهری
نقش زنان در ارتقا کیفیت زندگی شهری

نقش زنان در ارتقا کیفیت زندگی شهری

نقش زنان در ارتقا کیفیت زندگی شهری

بررسی نقش زنان در ارتقا کیفیت زندگی شهری در بافت‌های هدف/ تأکید بر تسهیل نحوه بهره‌برداری زنان شاغل از امکانات

هفتمین جلسه گردهمایی مشاوران امور زنان وزارت راه و شهرسازی

هفتمین جلسه گردهمایی مشاوران امورزنان وزارت راه و شهرسازی با حضور مشاور وزیر راه و شهرسازی در امور بانوان در شرکت باز آفرینی شهری برگزار شد.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی این نشست‌ها که به طور منظم در چهارشنبه پایانی هرماه در یکی از معاونت‌ها و دستگاه‌های تابعه برگزار می‌شود، به گزارش اقدامات انجام شده در خصوص مسایل زنان در هر یک از دستگاه‌ها و تبادل نظر درخصوص حل موضوعات اختصاص می یابد. گفت و گو و ارایه اطلاعات به منظور توان افزایی در حوزه زنان یکی دیگر از دستورکارهای موضوعی این جلسات است.

در این جلسه ابتدا منا عرفانیان سلیم، مشاور وزیر در حوزه زنان و خانواده و همچنین عضو هیات مدیره این شرکت توضیحاتی درخصوص معرفی شرکت بازآفرینی شهری و وظایف و ماموریت‌های آن ارایه شد.

در پایان این توضیحات به نقش و جایگاه زنان در ارتقا کیفیت زندگی شهری در بافت های هدف بازآفرینی شهری و اهمیت توجه به مسایل آنان به عنوان گروه آسیب پذیرتردر این محدوده ها اشاره شد.

در ادامه ضمن مرور اخبار ماه گذشته، گزارشی درباره وضعیت ورزش زنان در وزارت راه و شهرسازی توسط خانم ناهید صادق پیشه ، مشاور مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری در امور زنان و خانواده ارایه شد. در ادامه علاوه بر توضیحات تکمیلی توسط همکاران سایر بخش ها، مسایل موجود در خصوص نحوه اجرایی شدن این موضوع در بخش های مختلف مطرح شد.

سلامت و نقش آن در سلامت خانواده

دو نکته مهم به عنوان چالش عمومی ورزش بانوان در همه بخش ها، نحوه بهره برداری زنان شاغل از امکانات و تسهیلات ورزشی و ساعات درنظر گرفته شده برای این موضوع و همچنین خلاهای فرهنگی زنان در بها دادن به موضوع سلامت و نقش آن در سلامت خانواده است ، که بی شک برنامه ریزی کارآمد در هریک از دستگاه ها و ترویج اهمیت ورزش زنان را نمایان می سازد. همچنین پیشنهاد شد برای ارتقا وضعیت ورزشی زنان در وزارتخانه ، بررسی و برنامه ریزهایی برای برگزاری مسابقات سراسری ورزشی میان زنان بخش های مختلف وزارت راه و شهرسازی در دستور کار این گروه قرار گیرد.

لازم به ذکر است که دستاورد ین جلسات در ۶ ماهه اول امسال ، تهیه گزارش هایی درخصوص وضعیت مهد کودک، ورزش و آموزش و نیز شرایط آماری اشتغال زنان و حضور آنان در سمت های مدیریتی است که به صورت همکاری مشترک توسط مشاوران امور زنان تهیه شده است و همراه با پیشنهادات کاربردی در هفته های آینده به مسیولین مرتبط ارایه خواهد شد

برای دانلود رایگان فیلم های آموزشی، مستند، انیمیشن، اخبار شهرسازی ایران و مقالاتی در رابطه با رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “نقش زنان در ارتقا کیفیت زندگی شهری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 10 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید