پاورپوینت ارزیابی عملکرد برنامه های توسعه

پاورپوینت ارزیابی عملکرد برنامه های توسعه

پاورپوینت ارزیابی عملکرد برنامه های توسعه

 1- پایش یا نظارت بر عملکرد برنامه توسعه(Monitoring): بررسی و پایش نحوه اجرای راهبردها، سیاستها و طرحها و پروژه های ذیل برنامه توسعه و وضعیت دستیابی به اهداف تعریف شده، در طول دوره اجرای برنامه از طریق تطبیق عملکردها با آنچه که برنامه توسعه گفته است. پایش، خود برنامه را مورد هدف قرار می دهد.

2- ارزشیابی عملکرد برنامه توسعه(Evaluation): بررسی و پایش اجرای راهبردها، سیاستها و طرحها و پروژه های ذیل برنامه توسعه در طول دوره اجرای برنامه و بررسی آثار آن بر توسعه کشور در حین اجرای برنامه و عمدتاً پس از آن. ارزشیابی، ‌آثار اجرای برنامه را مورد توجه قرار میدهد.

در سال 1327 اولین برنامه عمرانی کشور برای سالهای 1327-1334 تدوین شد.

منابع مالی برنامه اول عبارت بود از کلیه درآمد دولت، استقراض از بانک ملی، دریافت وام از بانک بین المللی ترمیم و توسعه و دریافت وام از موسسات داخلی غیر دولتی یا موسسات خارجی به ترتیبی که ذکر شد بود.توجه زیاد به کشاورزی در این برنامه مربوط به نقش ایران در تقسیم بین المللی کار و تهیه مواد خام کشاورزی و معدنی بوده است که پس از مدتی برای همیشه کشاورزی نقش اول خود را در صادرات کشور به نفت داد. صنایع در نظر گرفته شده در این برنامه اغلب صنایع مصرفی بودند که روی هم 55 درصد کل اعتبارات فصل صنایع و معدن را به خود اختصاص داده بود.

 

 

«« دانلود فایل با لینک مستقیم »»

 

 


 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “پاورپوینت ارزیابی عملکرد برنامه های توسعه”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید