چالش های توسعه گردشگری شهری

چالش های توسعه گردشگری شهری

 

 تا صدسال قبل تعداد کسانی که برای سرگرمی و استراحت به یک کشور یا از شهری به شهر دیگر سفر می کردند بسیار اندک و محدود بود، چرا که مسافرت ها اغلب ط.ولانی و ناراحت کننده بود و وسایل حمل و نقل سریع و راحت وجود نداشت و هزینه های سفر بسیار گران تمام می شد. گردشگری در دنیای قدیم فقط به گروه و افراد خاص اختصاص داشت که اغلب سفرها ماجراجویانه و یا سفر علمی و با انگیزه های تجاری و مذهبی و استعمارگرایانه شکل می گرفت.
در جهان کنونی، گردشگری به یکی از مهم نرین فعالیت های اقتصادی در سراسر جهان تبدیل شده و بر اساس گزارش سازمان جهانی جهانگردی، درامد ناشی از گردشگری، اکنون در جهان بالغ بر یک دهم تولیدات ناحالص دنیا را تتشکیل می دهد و در اکثر کشورها اقتصاد ملی به شدت به توریسم وابسته است. گردشگری، ضامن توسعه اقتصادی پایدار و ایجاد اشتغال است و با درامد سالانه صد ملیارد دلاری در جهان، از صنایع پاکی است که از لحاظ درامد و اشتغال زدایی به خوبی با صنایع نظیر نفت و خودرو رقابت می کند،
توسعه گردشگری موجب فقرزدایی، کاهش مهاجرت، ایجاد رفاه اجتماعی، افزایش فرست های شغلی ئ در نهایت موجب توسعه مناطق شهری میشود که اولین قدم در این ضمینه شناسایی توانمندی ها و جاذبه های شهری و چالش های فرا روی آن می باشد. ادامه مقاله چالش های توسعه گردشگری شهری را دانلود کنید.
 .
.
.
.

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “چالش های توسعه گردشگری شهری”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + شش =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید