گزارش تهیه نقشه دگرسان با سنجنده ASTER

گزارش تهیه نقشه دگرسان با سنجنده ASTER
گزارش تهیه نقشه دگرسان با سنجنده ASTER
گزارش تهیه نقشه دگرسان با سنجنده ASTER

گزارش تهیه نقشه دگرسان با سنجنده ASTER

گزارش تهیه نقشه دگرسان با سنجنده ASTER

زمین شناسی منطقه کمربند آتشفشانی- رسوبی دهج

منطقه مورد بررسی بخش هایی از کمربند آتشفشانی- رسوبی دهج- ساردوئیه و کمربند افیولیتی در استان کرمان را در بر گرفته است. این منطقه به طور عموم دارای پستی و بلندی های فراوان و توپوگرافی کوهستانی و خشن است، به طوری که بالا ترین نقطه منطقه دارای ارتفاع 4376 متر از سطح دریا است. این مناطق مرتفع در مدت زیادی از سال پوشیده از برف هستند.

نقشه بردار زاویه طیفی

نقشه برداری زاویه طیفی یک روش طبقه بندی تصویر با محاسبه تشابه بین طیف تصویر و یک طیف مرجع (مانند کتابخانه های طیفی) است.الگوریتم این روش، مشابهت بین دو طیف را به وسیله زاویه طیفی بین آن دو محاسبه می کند. در واقع با تبدیل طیف ها به بردار در فضایی به ابعاد تعداد باند ها، زاویه بین دو بردار محاسبه می شود. در این روش برای محاسبه زاویه جهت بردار ها اهمیت دارد و نه طول آنها، بنابراین در این روش عامل های دیگر در نظر گرفته نمی شوند. در واقع هرچه مقدار زاویه(بین 0 تا 1) کمتر باشد شناسایی دقیق تر خواهد بود. در صورتی که مقدار زاویه 1 باشد کل تصویر به عنوان پدیده مورد نظر شناسایی می شود.

استر ASTER

استر نخستین سنجنده ای است که دارای باند های حرارتی با قدرت تفکیک طیفی مناسب است. این سنجنده در طول یک روز 500 تصویر 60 ×60 km را برداشت می کند

اما این سنجنده ابزاری  را در اختیار دارد که با انحراف زاویه ای (±24°) قابلیت گسترش عرض تصویر تا 232 کیلومتر را دارد.

سنجنده نقشه بردار موضوعی پیشرفته

سنجنده نقشه بردار موضوعی پیشرفته یا +ETM آخرین سنجنده قرار گرفته بر روی ماهواره لندست 7 (پرتاب شده در سال 1999 ) است. این سنجنده دارای 8 باند طیفی است. باند 8 پانکروماتیک بوده و قدرت تفکیک مکانی آن 15 متر است.

 برای دانلود رایگان فیلم آموزشی، مستند، انمیشن، اخبار شهرسازی ایران و جهان، مقالات رشته های معماری، عمران، شهرسازی به سایت ایرانیان شهرساز مراجعه کنید.

 

 

 

««دانلود فایل با لینک مستقیم»»

 

 

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

0 دیدگاه در “گزارش تهیه نقشه دگرسان با سنجنده ASTER”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

ما را دنبال کنید